Jazzy Monday – Paulina Gołębiowska & Tomasz Jędrzejewski

Zapraszamy na Jazzy Monday o godz. 21:00 wystąpi duet Paulina Gołębiowska i Tomasz Jędrzejewski. Wstęp bezpłatny

Paulina Gołębiowska, studentka V roku wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Anny Gadt. Z wyróżnieniem ukończyła kierunek jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej. Jest także absolwentką klasy fortepianu klasycznego na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards. Brała udział w profesjonalnych projektach muzycznych, m.in. Festiwalu „Polsat Dzieciom” w warszawskiej Sali Kongresowej, Tribute to Jamiroquai (koncerty na „Róże Jazz Festiwal” w Zielonej Górze, we wrocławskim klubie jazzowym Rura), z zespołem BlueXpress na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym: JazzTage w Gorlitz, a także w muzycznym show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drużynie Urszuli Dudziak. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie współpracę z big bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka, a także występy obok takich gwiazd, jak: Valerie Scott, Mike Russel, Krzysztof Kiljański, Henryk Miśkiewicz, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak.

Tomasz Jędrzejewski – pianista, aranżer, kompozytor, obecnie absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym w klasie fortepianu dr Jakuba Stankiewicza na Kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa ukończonego z wyróżnieniem. Na co dzień współpracuje z muzykami wrocławskiego środowiska jazowego. Jako akompaniator współpracował m.in z Ingą Lewandowską, Januszem Szromem, Sibel Kose. Wraz ze swoim kwartetem jest laureatem tegorocznej edycji konkursu „Jazzowy debiut fonograficzny” prowadzonego przez IMIT oraz zdobywcą II nagrody na RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu.

Paulina Gołębiowska i Tomasz Jędrzejewski współpracują ze sobą do 5 lat. Obecnie są na etapie tworzenia własnego materiału muzycznego.